Game of Thrones

Biz 2017 kışında bir şey yaptık. Peki neden yaptık?

“Winter is coming” dediler biz de White Walker’lara karşı insanları bilinçlendirelim dedik. Sonuçta her şey Westeros’un refahı içindi.

Client: Digiturk
Date: 10 July 2017
Services: Digital Project

Brief

Game of Thrones’un 7. Sezonunun markamız Digiturk’te yayınlanacağını duyurmak istedik. Game of Thrones fanlarıyla iletişime geçmek istedik. Fanlar dizinini yeni sezonunu Digiturk ekranlarından izlesin istedik.

Strateji

Gerçek bir Stark gibi düşündük, Lannister gibi hayal ettik ve “gerçek bir Westeroslu dizi hakkındaki en ufak detayı dahi bilmelidir” iç görüsüne vardık.

Ne Yaptık?

Targaryen değildik… Ejderhamız yoktu, uçamadık! Yine de belirli bir irtifaya ulaştık ve bir proje geliştirdik. Markamızın Digiturk websitesi üzerinde bir Game Of Thrones modülü yarattık ve tüm Game of Thrones fanlarını diziyle ilgili ufak detaylardan oluşan testi çözmeye davet ettik. Test içerisinde 15 zor soru sorduk ve soruların hepsine doğru cevap veren tüm Westeros halkına 1 aylık dizi paketi hediye ettik.

got1
got2
got3

Nereye Ulaştık?

Kampanya sonunda; toplam 267 kişi soruları cevapladı. 45 kişi tüm sorulara doğru yanıt vererek aslında Westeros doğumlu olduklarını kanıtladı. Peki, biz iyi mi yaptık? Bizce iyi yaptık!